Mentolama
Temmuz 25, 2018
Ankara kilit taşı ustası parke taşı
Eylül 9, 2023

Yer Betonu

YER BETONU

Zemin uygulaması bilindiği üzere her alanda doğru ve bilinçli bir şekilde yapılması gerekir. Bugün yer betonu şeklinde de tanımlana ve diğer ismiyle de şap olarak bilinen beton türü açık ve kapalı alanların tamamında uygulanabilmektedir. Otoparkınız deponuz, dükkanınız ya da yürüyüş yolları gibi alanlarda yer betonuna ihtiyaç duyulabilmektedir. Türkiye’de beton uygulaması sanayinin de gelişmesiyle birlikte daha da kaliteli hale getirilmiş ve uygulama aşamasında da her zaman kaliteli çözümler geliştirilmiştir.

Beton hazırlanış itibariyle profesyonellik gerektirir. Çünkü aksi takdirde betonun ömrü beklendiği gibi olmayacaktır. Geçmiş inşaat ve beton teknolojisine baktığımızda ise bugünkü kullanımdan çok uzak olduğunu görebiliyoruz bu da günümüzde kullanılan betonun kalitesini ön plana çıkarmıştır. Beton her ortamın ihtiyacıdır ve de beton sayesinde tozuma ve de yerin düzgünlüğü daha iyileştirilmiş olacaktır.  Beton tozlanmayı önleyici bir özelliğe sahip olmasının yanı sıra yıkanabilme özelliğine de sahiptir. Betonu 3 şekilde değerlendirebiliriz. Bunlar ise şu şekildedir.

  1. Berdahlı
  2. Fırçalı
  3. Tepsili

Yukarıda bahsettiğimiz bu üç özellik ise kullanılacak olan alana göre değişiklik gösterebilmektedir. Yer betonu dökümü işlemi sırasında boşluk bırakılmaması önemlidir. Bunun içinde beton atılmadan önce alt zeminin uygun malzemeler ve dolgularla doldurulması gerekir. Zeminin düzeyi ise teraziye alınarak düzgün bir şekilde kalması sağlanmalıdır. Tüm bunları yaparken de beton kalitesi amaca göre artırılmış olacaktır.

 UYGULAMA AŞAMALARI

ALT ZEMİN

Beton zeminle üzerlerindeki yükü direk olarak alt zemine iletirler. Dolayısıyla alt zemin birinci derece de önemlidir. Yapının tasarımında bu noktaların ihmal edilmemesi betonun da kullanım süresinin daha uzun olmasını sağlayacaktır. Firmamı bünyesinde hizmet veren ustalarımızın tamamı beton konusuna hakim ve gerekli her türlü ihtiyacı da eksiksiz bir şekilde tamamlayacaktır. Daha uzun ömürlü bir yer betonuna sahip olmak istiyorsanız bizimle iletişime geçmeniz gerekir. Betonda meydana gelebilecek arızaların onarılması duruma göre zor olabilir. Bunun içinde mutlaka işini bilen bir usta ile çalışıyor olmak gerekir. Çünkü sonrasında yaptıracağınız çalışma size memnuniyet vermeyecektir. Yer betonunun sağlıklı olması için alt zeminin mutlaka iyi döşenmiş olması gerekir.

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz?