Desenli Asfalt

DESENLİ ASFALT

Desenli asfalt kelimesini duymayanlar ve bilmeyenler için öncelikli olarak nedir? bunun tanımlamasını yaparak başlayalım. Desenli asfalt uygulaması son 20 yıl içerisinde bir hayli geliştirilmiştir. Asfalt bilindiği gibi yer döşemesi uygulamalarında en sağlam zemin çeşididir. Dolayısıyla burada sağlamlığın yanı sıra görünümde ön plana çıkarılmıştır. Mekanın estetiğine ve görünüşüne göre uygulanması neticesinde yapının mimari olarak da daha güzel görünmesini sağlamış olacaktır. Desenli asfaltlar renkli olduklarından dolayı tasarımda katkısı oldukça büyüktür. Mimaride bundan önceki yıllara baktığımız zaman kilit taşı ya da andezit taşları döşenerek tasarım tamamlanmaya çalışır ancak zaman içerisinde de bu taşların yıpranmasıyla birlikte görünüm ilk günden daha farklı olurdu. Ancak şu an kullanılan teknoloji sayesinde desenli asfalt zemin kaplamasında başarılı çözümler sağlamıştır.

Desenli asfaltların dekoratif baskılanması yöntemiyle istenildiği takdirde tuğla, Arnavut kaldırımı, kilitli taş gibi farklı alternatifler değerlendirilebilir. Desenli asfaltın uygulanması sonrasında yüzey renklendirilebilir ve renkler her türlü hava koşullarına dayanıklıdır bunun içinde solma ya da kaybolma gibi bir durum söz konusu değildir. Renklendirme ve desen mekana göre değişiklik gösterebilmektedir. Bunun içinde istenilen bir desen seçilebilir. Desenli asfaltların renklendirilmesi aynı zamanda sıcaktan meydana gelen genleşmeyi soğuktan oluşabilecek çatlama veya bozulmayı da önleyecektir. Bu da her ne şekilde kullanılırsa kullanılsın tercih nedenini artıran bir faktördür.

Firmamız bu tür uygulamaları gerçekleştirirken önce kaliteye önem verir. Bunun içinde zeminin mutlaka doğru bir şekilde ayarlanması gerekir. Asfalt altında kullanılacak olan alt zeminin düzgün olması neticesinde ise istenilen sonuç başarılı bir şekilde gerçekleştirilecektir. Firmamız gerekli olan ön çalışmayı yaptıktan sonra desenli asfalt ya da benzer uygulamaların yapılması için çalışmalarını başlatacaktır.

Biz kurumsal alanlarda ya da şahısların bizden talep ettikleri hizmete göre çeşitlerimizi artırabiliriz. Beton ya da yer zeminlerinde ustalık önemli bir konu. Firma olarak ustalarımız yer döşeme konusunda yılların birikimiyle hareket eder ve zemin için uygun olan koşulların hazırlanmasını sağlar.

NEREYE UYGULANABİLİR?

Desenli asfaltlar toprak zeminden tutunda beton zemine kadar her türlü zemine uygulanabilir. Bozulması çok fazla mümkün olmayacağından dolayı her türlü mekanda tercih edilebilir.

 

Open chat
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz?