Taş Duvar
Temmuz 23, 2018
Tadilat İşleri
Temmuz 23, 2018

Oluk İşleri

OLUK İŞLERİ

Firmamız ihtiyacınız olabilecek her türlü oluk işlerinde uzman bir dokunuşla hizmetinizdedir. Çatılarda en büyük sorunların başında oluk sistemleri gelir. Yerli yersiz tıkanmalar ya da zamanın vermiş olduğu yorgunluktan dolayı delinmeler meydana gelebilir. Bu durumda oluk görevini yapamayacağından dolayı sızmalara neden olabilecektir. Özellikle de yağmurun çok yağdı kış mevsimi öncesinde bu tür olukların bir an önce değiştirilmesi ya da tamir edilmesi gereklidir. Çatı onarımı yaptırmak istiyorsanız mutlaka ustasından hizmet almak durumundasınız. Firmamız bunun için size hizmet vererek hızlı çözümler üretebilir.

Olukların düzenli olarak bakılması durumunda ömrü daha da uzun olacaktır. Bunun içinde birkaç yılda bir mutlaka düzenli bir şekilde kontrol edilmesi gerekir. Firmamız bu konuda size hizmet vererek değiştirilmesi gereken ya da onarılması gereken oluklarınız konusunda size yardımcı olacaktır.

Firmamız oluk yenileme ve tamir işlemleriyle ilgili olarak siz değerli müşterilerine şu hizmetleri vermektedir.

EKSİZ YAĞMUR OLUKLARI

Adından da anlayacağınız gibi eksiz yağmur olukları direk olarak oluk makinesinden çıkarılarak hızlı bir şekilde ve tek parça halinde montaj edilmektedir. Galvanizdir ve boyalı olarak imal edilir. Bu da oluğun daha uzun ömürlü olmasını sağlayacaktır. Eksiz yağmur olukları diğer oluk türlerine göre daha ekonomik bir çözümdür. Her türlü hava koşullarına da dayanıklı olduğundan dolayı üzerlerinde metal yorgunluğu oluşturmazlar.

YAĞMUR İNİŞ BORULARI

Yağmur iniş borularının görevi çatıdan oluğa gelen yağmurun aşağı zemine aktarılmasını sağlamaktır. Bu boruların özellikleri çinko, bakır ya da PVC malzemeden yapılmış olmalarıdır. Burada sizin isteğinize göre bir monte işlemi gerçekleştirilebilir.  Yukarıda belirtmiş olduğumuz her malzemenin görevi aynıdır ancak monte işlemi farklı bir şekilde yapılmaktadır.

BACA KENAR SACLARI

Çatınızda en çok sıkıntı yaşayacağınız alanların başında baca kenarları ve duvarların dip bölümleri gelmektedir. Kiremit ile duvar arasında kalan açıkta olacağı için buraların saçlarla desteklenmesi gerekir. Aynı uygulama baca kenarlarında da yapılması gerektiğinden burada galvaniz boyalı saclar uzun yıllar boyunca sizin işinizi görebilecektir.

KÜPEŞTE ÜSTÜ SAC KAPLAMA

Küpeşte üzerinin sac kaplama yapılması her yapıda tercih edilmez ancak özellikle soğuk kış günlerini düşündüğünüzde sıvı yalıtımı için mükemmel bir çözüm olduğunu söyleyebiliriz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz?