Mermer Taşı

MERMER

Mimari projelerin yanı sıra evlerinizde de mükemmel bir görünüm kazandırmak amacıyla iç ve dış yaşamlarda tercih edilen mermerler kullanıcısına güzel çalışma ve dinlenme alanları sağlamaktadır.  Parlak ya da saydam bir görüntü verilebilen mermerlerin görsel açıdan pek çok yapılara da ihtişam kazandırmış olduğu biliyoruz. Mermer bilindiği üzere doğal bir taş ve istenirse renklendirilebiliyor da. Dünya ticaretine baktığımızda ise mermerler konusunda oldukça iddialı ülkelerin olduğunu da görebiliyoruz. Bu ülkelerden başlıcaları ise Fransa, İtalya, Belçika, İspanya’dan ve Uruguay’dır. Mermer bilindiği üzere yer altından büyük uğraşlar neticesinde çıkarılan bir malzemedir. Ve doğru yöntemlerle ve profesyonel kişiler tarafından kesilmek zorundadır. Firmamız kesilmiş olan mermerlere işlevsellik kazandırmak amacıyla işler ve en güzel mekanların oluşturulmasında öncülük eder. İçyapılar kadar dış yapılarında gözdesi olan mermerlerin dekorasyona katkısı düşünüldüğünden de çok daha üst düzeydedir.

Evinizde küvet, lavabo ve mutfak tezgahlarında kullanabildiğiniz gibi aynı zamanda harika tasarımlarda oluşturarak duvarınızda tercih edebilirsiniz. Yaşam alanlarına değer katmak isteyen kişilerin vazgeçilmezi olan bu döşeme malzemesi hoş görünümün yanı sıra karesteristik bir özelliğe de sahip olunmasını sağlar. Mermer her türlü hava koşullarına karşın dayanıklıdır ve kırılma ya da çatlama yapmaz.

Mermer Kullanım Alanları

Mermer bir bütün halinde kullanılabildiği gibi aynı zamanda parçalarından da faydalanılabilecek bir malzemedir. Türkiye’deki geçmişine baktığımız zaman 4 bin yıl geriye kadar gidebiliriz. Firmamız ise köklü geçmişiyle birlikte mermerin en güzel halini siz değerli müşterilerine sunabilecek kapasitededir. Bugün geldiğimiz noktada her geçen gün büyüyen yapımız ve dünya standartlarının da üzerine çıkan yöntemler kullanmamız sayesinde Türkiye’de ve dünyada önde gelen bir marka olmayı da başardık.

Görsellik açısından şaşalı ve gösterişli alanlar ortaya çıkmasına vesile olan mermerler sayesinde insanlarda sıradan ahşap ya da plastik malzemelerden uzaklaşmışlardır. Bugün mermer adeta döşemeden çıkmış durumdadır. Sert yüzeylerde başarılı sonuçlar verilerek görkemi her türlü sergilenebilmektedir.

Mutfak tezgahınızda çok rahat bir şekilde kullanabileceğiniz mermerlerin yerini  diğer malzemeler almış oluyor gibi görünse de insanlar kullanışının ve ömrünün farkına vardıkları için yine de vazgeçmemişlerdir. Bugün işyerlerinde ya da evlerinizde mermer görmenizin en önemli nedenleri de bundan kaynaklanmaktadır.

 

Open chat
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz?