Helikopter Betonu

HELİKOPTER BETONU

Helikopter betonu diğer bir adıyla da endüstriyel beton isminden de anlayacağınız gibi helikopter adı verilen bir makine kullanılarak uygulanacak olan zemine döküm yapılması işlemidir. Bu işlem sayesinde beton üzerinde yapılan herhangi bir uygulama sonuca ulaşmış olacaktır. Bu işlemin yapılması öyle sıradan bir şekilde olmaz bunun içinde hizmet alacağınız firmanın bizim gibi profesyonel olması gerekir. Firma zemin kontrol işlemini gerçekleştirdikten sonra uygun olmaması durumunda zeminin elverişli hale getirilmesini sağlar. Bu sayede helikopter beton döküm işlemi için gerekli ortam hazırlanmış olur.

Helikopter betonu uygulamasında zemin bozuk ise bu durumda alta çakış taşı döşenerek düzleşme işlemi gerçekleştirilir. Bu betonla ilgili olarak çeşitlerine baktığımız da C25-C30-C35 karşımıza çıkmaktadır. Bunun yanı sıra betonun içerisinde kullanılmış olan kimyasal maddeler betonun içindeki suyun da dışarıya verilmesi konusunda betonun kuruma süresinin uzun olmasını sağlar.

Firmamız helikopter beton döküm işleminde betonun atılmasından önce çelik hasır döşemesi yaparak beton üzerindeki çatlamalarında önüne geçilmesi sağlanmış olacaktır. Beton dökümü sonrasında da dikkat edilmesi gereken bir konudur. Bunun içinde betonun dökümünden sonra kuruma aşamasına geçilmeli ve kıvamı geldikten sonra işlem başlatılır.  Beton üzerinde her türlü çatlamaların önüne geçilmesi gerekiyor. bunun içinde uygulamanın aşamaları önemlidir. biz firma olarak uygulamış olduğumuz beton kuruduktan sonra belli aralıklarla derz kesimi yaparak betonda oluşabilecek kılcal çatlakların önüne geçmeyi hedefleriz.

Helikopterli Betonunu Faydaları

Helikopterli beton özellikle fabrika, otopark, saha, havaalanı, pist gibi alanlarda uygulanır. Bu alanlarda kullanılmasının nedeni ise yüzeydeki ağırlığın fazla olmasıdır. Bu alanlarda sağlam bir temel atılması isteniyorsa o zaman mutlaka helikopterli beton tercih edilmelidir.

Bu işlem uygulanırken profesyonel kişiler tarafından yapılması gerekir. Bunun içinde firmamız size en profesyonel şekilde yardımcı olacaktır.

Betonun dökülmesi sırasında saha ve hava şartlarının göz önünde bulundurulması gerekir. Bunun içinde özel bir karışım hazırlanacağından dolayı bu kimyasallar işinin ehli kişiler tarafından hazırlanarak beton içerisine dahil edilmelidir.

İnşaat ve yapı sektöründe yılların vermiş olduğu tecrübe ve deneyimlerle bizi tercih etmeniz durumunda azami bir şekilde dikkatli çalışan ve işlerinde uzman kişilerle bu işlemi gerçekleştirmiş olursunuz.

 

Open chat
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz?