Bördür Taşı

BORDÜR TAŞI

Bordür taşından bahsetmeden önce şunu söylemenin yerinde olabileceğini düşünüyorum. Tabiat bize birçok güzellik sunmuştur. Bizde bu güzellikleri en doğru şekilde kullanarak yaşadığımız alanları ne kadar güzelleştirebilirsek o kadar kıymetli olacaktır. İşte çevre düzenleme konusunda bordür taşı da bu güzelliklerden bir tanesidir. Geçmişinin çok eski tarihlere kadar dayanmış olduğu bilinir. Adı sürekli olarak değişmiş olsa da her zaman kullanımı aynı amaç doğrultusunda olmuştur. Bordür taşı kullanımında kilit taşlarına sağlamış olduğu uyum dolayısıyla da farklı mekanlarda rahatlıkla kullanılabilir.

Bordür taşları çeşitli renklerde ve farklı büyüklüklerde olabilirler. Yalnız kilit taşlarıyla değil aynı zamanda asfalt ve beton gibi uygulamalara destekleyici olarak da kullanılabilirler. Biz tüm şehir ve ilçelerin yol kenarlarında bordür taşlarını gerek dekoratif olarak gerekse ihtiyaç olarak görebiliyoruz.

Bordür Taşı Özelliği

Bordür taşlarının özelliklerinin başında kalıcı olması geliyor. Farklı renklerde olabilirler renklerin doğal olması ve hiçbir şekilde bozulmaz doğal ortamlarda da kullanılmasını sağlamıştır. Çevre dostu olan bir uygulamadır ve yerde ya da farklı alanlarda kullanılabilir.

Bordür taşlarının boyutlarının farklı olması aynı zamanda içerisinde de farklı mineraller taşımasını sağlamıştır. Bunun içinde hangi ortamda kullanılırsa kullanılsın doğal ve çevre dostu olarak tercih edilir.

Buraya kadar bordür taşı konusunda çevre düzenlemesinden bahsettik ancak bu taşlar ev tasarımında da kullanılır. Ev tasarımlarında kullanılacak olan model ise granit küp şeklindedir. Sağlam olması ve yıllar boyunca aynı şekilde kalması kullanımını da artıran faktörler arasındadır. Bordür taşlarını genelde bölgesel olarak daha fazla görebiliriz. Özellikle de Ankara’ da bu taşı kullanan pek çok alana rastlayabilirsiniz. Firmamız bordür taşı uygulamalarını en güzel şekilde değerlendirilerek talep ettiğiniz mekanda kullanılmasını sağlayacaktır. Bizimle iletişime geçmeniz durumunda bu işte usta olan elemanlarımız hızlı bir şekilde işe koyulacak ve belirlenmiş günde başlanacak olan işleri yine belirlenmiş olan tarihlerde size teslim edecektir.

Bordür taşları kalitesi ve sağlamlığı ile bilinir. Bunun içinde müşterilerimizin oldukça fazla talep ettiği ürünler arasında yer alır. Yalnız başına kullanılabileceği gibi tasarımı gerçekleştirilecek olan alanda kilit taşıyla ya da betonla veya benzer yapı malzemeleriyle rahatlıkla kullanılabilmektedir. Bordür taşı ihtiyacınız ya da döşeme konusundaki ihtiyaçlarınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.