Desensiz Asfalt

DESENSİZ ASFALT

Dünya geneline baktığımız zaman en eski ve dayanıklı olan yol malzemesinin asfalt olduğunu söyleyebiliriz. Ancak o dönemde yapılan asfaltla bugün kullanmış olduğumuz asfalt arasında ciddi bir fark vardır. Gelişen teknoloji sürekli olarak kendisini yenilemiş ve bugün asfalt kaplamayı da en çok kullanılmış olan zemin kaplama malzemesi haline getirmiştir. Desensiz asfalt ekonomiktir ve bakım gerektirmez uzun ömürlü olduğundan dolayı da en çok tercih edilmiş olan zemin kaplama türü olarak kabul edilmiştir. Süratli bir şekilde uygulanmış olduğundan dolayı aynı gün içerisinde kullanılmaya başlanabilir. Desensiz asfalt olarak kullanılabildiği gibi aynı zamanda desenli ve renkli olarak da kullanılabilmektedir.

Asfaltın en önemli özelliklerinin başında kolay deforme olmaması gelir. Bunun içinde yüksek ısı farklılığı olan yerlerde tercih edilmektedir. Asfalt bugün şehirler arası ve şehir içi ulaşımda da yol malzemesi olarak kullanılır. Sürüş konforu ve de kaydırmama özelliği sayesinde en doğru çözüm olarak görülebilmektedir. Desensiz asfalt ya da desenli asfaltlarda üzerine uygulanan kuvveti dağıtabilir bunun içinde ne kadar ince olursa olsun kolay kolay zarar görmez. Asfalt betona göre çok daha avantajlıdır. Özellikle de tamir konusunda kolay ve hızlı bir şekilde tamir imkanı bulunmaktadır. Asfaltta derzsiz bir yüzey oluşturabilinir. Özellikle de yeniden kullanımı söz konusu olduğundan dolayı % 100 geri dönüşüm sağlanabilir.

Asfaltın önemli özelliklerinden bir tanesi toprak zeminden başlanabilirliğidir. Bunun içinde asfalt kullanabilmek için birçok neden sayılabilir. Asfalt üzerindeki her türlü kuvveti tolare edebileceği gibi anı zamanda zemininde güçlendirilmesini sağlamış olursunuz. Asfalt ilk kullanım döneminde tamamen güçlü ve uzun ömürlü olmasından kaynaklı tercih edilebilir ve belli alanlarda kullanılırdı. Ancak günümüzde geliştirilmiş olmasıyla birlikte mimari alanlarda da kullanılabilmektedir.

Nasıl Uygulanır?

Firmamız desenli ya da desensiz olarak size asfalt sağlayabilir. Bunun içinde sitemiz üzerinden iletişim kanallarımızı tercih ederek bizimle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. talep ettiğiniz zemin döşeme konusunda gerekli tüm çalışmalar en kısa süre içerisinde yapılarak istediğiniz zeminin de doğru bir şekilde uygulanması sağlanmış olacaktır.

Neden Tercih Etmeliyiz?

  • Diğer zemin türlerine göre daha hesaplıdır.
  • Kullanım ömrü en uzun zemin uygulamalarından biridir.
  • Değişken hava koşullarına ve fiziksel etkenlere karşı en çok dayanıklıdır.
  • Yağ, yakıt, deterjan ve diğer kimyasal maddelere karşı dayanımı yüksektir.
  • Hijyeniktir, toz tutmaz ve kolay temizlenebilir yüzeylerdir.
  • Yapımı kolaydır ve kısa sürede kullanıma açılabilmektedir.
  • Yapılan alana görsel anlamda pozitif katkı sağlar.
  • Güneş ışınlarını geri yansıttığından yakıcı sıcaklıkları hissettirmez.

 

 

Open chat
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz?